Banyo Dolabı Seçerken

Küçük banyonuz için 8 akıllı saklama fikri

Bugünkü makalemizde Küçük banyonuz için 8 akıllı saklama fikri hep birlikte inceleyeceğiz. Küçük bir apartman dairesinde veya evde yaşıyorsanız ya da evinizde çok küçük banyolar varsa, tüm çarşaflarınızı, yüz malzemelerinizi, makyajınızı, sabunlarınızı ve banyo yağlarınızı alanı yapmadan nasıl koyacağınızı bulmak zor olabilir. dağınık ve düzensiz görünürler. Cevap, akıllı depolama çözümlerini kullanmaktır!

Akıllı depolama çözümleri tam olarak nedir? Tüm kişisel eşyalarınızı düzenli bir şekilde gözden uzak tutabileceğiniz raflar, dolaplar ve diğer ustaca alanlar depolama seçenekleridir. Sahip olduğunuz her şey kendi alanını hak ediyor! Ayrıca her girdiğinizde banyonun büyük, havadar ve aydınlık görünmesini sağlamalısınız. Banyo, gevşeyip yeniden enerji kazanabileceğiniz huzurlu bir sığınak olmalıdır. Tüm zaman boyunca temizlikle meşgul olmak istemezsiniz.

1. Banyonun şekliyle çalışın

Banyonuz küçükse ve bu tasarımdaki gibi bir köşeye sıkışmışsa, elinizdekilerle yetinmek zorunda kalacaksınız. Bu banyonun eğimli çatısı, mevcut alan miktarını büyük ölçüde sınırlar.

Arcino Banyo B004

2- Lavabo

Hemen hemen her banyoda ellerinizi yıkayabileceğiniz ve dişlerinizi fırçalayabileceğiniz bir lavabo bulunur. Bu odada gerçekten pratik bir parça. Öyleyse neden bundan faydalanmıyorsunuz?

Lavabonun arkasındaki genellikle kullanılmayan alana çekmeceler veya bir dolap yerleştirin. Banyoyu temiz ve düzenli tutmak için diş macunu, diş fırçası, yüz havlusu ve diğer kişisel eşyalarınızı burada tutabilirsiniz.

3- Lavabo Üstü

Tipik olarak, lavaboların üzerinde bir ayna bulunur ve bu, bir ecza dolabı için ideal bir yerdir. Bu, aynanın arkasına gizlenmiş çeşitli kişisel eşyaları saklamak için kullanılabilir!

Bunun güzelliği, dikey alan kullanmasıdır, böylece banyonuz  darmadağın görünmez.

Aynaların, alanı kendi üzerine yansıtarak bir odayı daha büyük gösterebileceğini unutmayın. Dilerseniz banyoya daha ferah bir görünüm kazandırmak için büyük bir ayna asın.

Arcino Banyo B009

4- Akıllı bir depolama birimi satın alın.

Özellikle banyonuz aynı zamanda çamaşır odanız olarak da kullanılıyorsa, giysiler, ütü masaları, çamaşır makineleri ve çamaşır tozuyla dolu eski moda bir banyoya sahip olabilirsiniz.

Bir akıllı depolama birimine yatırım yapmak için mükemmel bir fırsat. Bu küçük ünite sadece duvara iyi oturmakla kalmaz, aynı zamanda çamaşır makinesi, çekmeceler, raflar ve asma alanı da vardır. Bu, iyi organize olmuş ancak çok az yeri olanlar için harika bir araçtır.

5- Doğal unsurları dahil edin

Küçük bir banyoda raflar söz konusu olduğunda, bunların çok hantal olmasını veya çok fazla yer kaplamasını istemezsiniz. Bu nötr renkler ve doğal, işlenmemiş malzemeleri kullanmak için ideal bir an.

6- Duvara Raf yapın

Banyonuzda raf veya dolap için yeterli yeriniz yoksa, aşağıda görüldüğü gibi taş duvardan bir raf kesin.

Bu, alanı en üst düzeye çıkarmak ve aynı zamanda alana hoş bir dokunuş katmak için harika bir tekniktir. Bu rafların dekorasyon veya resim sergilemek için de kullanılabileceğini unutmayın.

Bitkiler, çok doğal bir dekor türü ekleyerek bir alana ferahlatıcı ve ince bir dokunuş sunar.

7- Bir çıkıntı oluşturun

Banyonuzda küçük bir raf oluşturmanın yanı sıra duvarları da küçük bir çıkıntı yapmak için kullanabilirsiniz.

Banyo, ağırlıklı olarak beyazdır ve birkaç siyah aksan vardır. Bu ona gerçekten geleneksel bir görünüm ve his verir!

Alanın daha düzenli görünmesini sağlamak için, depolama parçalarınızı resim çerçeveleri, havlular veya mumlar gibi banyonun geri kalanıyla renk uyumlu hale getirin. Gerçekte, depolama ürünleriniz dekoratif öğeler olarak kullanılabilir.

 

8- Duşun içine raflar ekleyin

Duş veya küvetin banyoda çok yer kaplayabileceği bir sır değil, o halde neden bundan en iyi şekilde yararlanmıyorsunuz?

Tüm saç ürünleriniz ve vücut yıkamalarınız için duşa raflar veya tüm köpük banyosu ve yağlarınız için banyonun yanına bir raf yerleştirin. Bu, yalnızca önemli ölçüde daha kullanışlı olmakla kalmayacak, ihtiyacınız olan tüm ürünlere kolayca erişmenizi sağlayacak, aynı zamanda erişebileceğiniz oda miktarını da optimize edecektir.

 

Eğer Mutfakta Küçük banyonuz için 8 akıllı saklama fikri konusunda kararsız kalıyor ve sağlam bir banyo modeli arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam Mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer banyo modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun banyo modelleri için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Küçük banyonuz için 8 akıllı saklama fikri konusunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mobilyalar hakkında daha fazlasını blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir