banyo dolabı

Tozlu Banyolar İçin 12 Sevimli Fikir

Bugünkü makalemizde Tozlu Banyolar İçin 12 Sevimli Fikir hep birlikte inceleyeceğiz.

Birçok aile evi ve hatta bazı büyük daireler, çoğunlukla ziyaretçiler geldiğinde kullanılan oturma odasına veya girişe yakın bir tuvalete sahip olacak kadar şanslıdır. Bu küçücük banyoda genellikle sadece ihtiyaçlar olsa da – tuvalet ve lavabo – evi dekore ederken göz ardı edilmemelidir. Tuvalet, kişisel banyonuzun harika bir küçültülmüş kopyası ve estetik tercihlerinizi sergiliyor.

Tuvalet, tipik bir banyonun tüm olanaklarının kullanışlı ve hoş olmasını gerektirmez ve size yaratıcılığınızı ifade etmeniz için daha fazla fırsat verir.

1- Mermer tarzı

Siyah ve beyaz estetiği ile minimalist bir tasarım yaratmak için mermer kullanılarak her iki dünyanın en iyileri birleştirilebilir. Banyolarında çok fazla uğraşmadan gerçekten güzel bir görünüm isteyenler için bu tarz harika. Mermer nedeniyle, siyah vurgu rengi olarak kullanılabilirken, beyaz esasen merkez sahneyi alır. Bu ilke, bu banyoda harika bir şekilde gösterilmiştir. Ana duvar, döşeme ve armatürlerin tamamı beyaz, kalan duvarların ve armatürlerin tamamı mermer olduğu için çok fazla süsleme olmaksızın iyi bir araya getirilmiş bir görünüme sahiptir.

2- Minimalist Tarz

İnanılmaz derecede şık olmak istiyorsanız, basit bir tasarım gitmenin yoludur. Bu basit tasarım, muazzam stili korurken odanın çok daha büyük görünmesini sağlar. Odadaki dağınıklığı azaltan bu tuvalet gibi yüzer armatürlerle bu fikir fevkalade çalışıyor. Bu aynı zamanda, yüzer raflı veya duvara monte edilmiş basit bir lavabo olabilen lavabo makyajı için de geçerlidir. Örnek banyo düşünelim, odasındaki mütevazı gömme dolap ve raf, bölgenin ihtiyaçlarını kapalı kapılar ardında barındırmak ve rahatça okumak için bazı kitapları sergilemek için idealdir.

banyo dolabı

3- Fayanslarla kaplı

Banyo odanızı tasarlamak için fayans kullanmak, az çalışmayla çok fazla güzellik katmanın kolay bir yoludur. Bu konsept sadece orijinal olmakla kalmıyor, aynı zamanda biraz boşluk boyutu ve dokusu da veriyor. Toz odasına çok fazla dekor ve tasarım eklemek ve kalabalık hissettirmek yerine temiz ve hoş bir görünüm vermek için duvarları fayanslarla kaplayabilirsiniz. Örnek banyo düşünelim, odayı düz görünmeden saf beyazla süslemek ve alanın daha büyük olduğu izlenimini vermek için sazdan bir karo tasarımı kullanır.

4- Sevimli ve sıradışı

Eksantrik daha çok sizin işinizse, tuvalette eklektik bir görünüm yaratmak için birkaç yerinde olmayan öğe ekleyin. Bu banyoda, kenarlarda biraz aşınmış olmasına rağmen, odaya şık, eski bir his veren ahşap bir lavabo vardır. Odanın karşı tarafındaki sarı vurgular beyazın üzerinde öne çıkıyor ve alana biraz renk katarken, lavabonun üzerindeki yuvarlak ve çerçeveli ayna aynı tasarıma yapışıyor. Çağdaş armatürler her şeyi güncel tutar ve odaya daha benzersiz hissettiren karışık modern ve bohem bir hava verir.

5- Canlı

Gerçekten cesursanız, kişiliğinizi gerçekten göstermek için parlak ve renkli bir toz odası seçin. Bu, bir kat boya kadar basit bir şeyden veya hatta eğlenceli bir karo tasarımından çeşitli şekillerde yapılabilir, olasılıklar neredeyse sonsuzdur.

6- Zarif

Küçük banyonuzda neden siyah beyaz renk düzeni kullanmıyorsunuz? Genellikle klas ve üst düzey olarak görülür. Bu tasarım çeşitli şekillerde yapılabilir ve çoğaltılması gerçekten kolaydır. Örneğin siyah vurgulu ve görselli beyaz duvarlar kullanmak onları öne çıkaracaktır. Siyah lavabo dolabı ve rafa dizilmiş fotoğraf çerçeveleri siyahı tanıtıyor. Siyah beyaz desenin kullanımı kolaydır ve her odada harika görünür.

7- Duvar

Küçük banyonuza bir vay etkisi vermek istiyorsanız, bir açıklama duvarı ekleyin. Bir kez daha, fayans, duvar kağıdı ve hatta boya dahil olmak üzere banyonun geri kalanına karşı öne çıkacak her şey bunun için kullanılabilir. Örneğin, bir oda düşünelim,  odanın tüm duvarı ve hatta tavanı gerçekten yaratıcı bir çini ile kaplanmıştır. Odanın bu bölgesi dikkat çekiyor ve tüm alanın çok daha büyük olduğu izlenimi veriyor. Paralel duvarlarda ve banyoda düz beyaz armatürlerle duvar kağıdını veya fayansı düz bir renkle vurgulayabilirsiniz.

banyo dolabı

8- Canlı renk

Küçük bir alanda güzel ve uyumlu bir ortam tasarlamak için dikkatli bir planlama gerekli olsa da, tarzdan ödün verilmesine gerek yoktur. Oldukça küçük bir alanı daha büyük göstermenin en iyi yolu beyaz renk düzenini kullanmaktır, ancak her şeyin beyaz olması gerekli değildir. Bir şekilde bir renk patlaması ekleyerek odayı kalabalık ve çıplak hissettirmeden odanıza kişilik kazandırabilirsiniz. Örnek bir banyo düşünelim, banyo harika bir örnek çünkü tamamen beyaz arka plan ve parlak sarı lavabo makyajı birbirine karşı çok parlak bir şekilde öne çıkıyor ve alanla ilgili hiçbir şey sıkışık gelmiyor.

9- Renk şeması

Nötr bir renk şeması, yine de çok çekici olan daha sade bir tasarıma gitmenin yoludur. Beyaz armatürler, çeşitli tonlarda ve dokularda bulunan bej, kahverengi ve krem renkleri ile özellikle güzel bir şekilde tamamlanmaktadır. Örnek bir banyo düşünelim, banyodaki sıcak çikolata renkli panelli duvarlar, tuvaletin karşısında yer alan muazzam resim gibi daha koyu kahverengi dekor parçalarıyla tezat oluşturuyor. Beyaz armatürler, odanın nötr renk düzenine harika bir kontrast renk verirken, yuvarlak lavabolu makyaj masası ve ayna, rahatlatıcı bir dokunuş katıyor.

10- Geleneksel beyaz

Geleneksel beyaz banyo tasarımı, alana daha büyük ve daha parlak bir hava vermek için hızlı bir yöntemdir. Bir tuvalette fazla yer olmadığı için bu tarz orada da kullanılabilir. Odadaki küçük vurgular, oradaki beyaz yönleri vurgulamak için kullanılabilir. Bunlar, beyazı zarif bir şekilde vurgulayan havlu askıları, lavabolar, aynalar veya diğer aksesuarlar olabilir. Çerçevesiz bir ayna ve metal çubuk makyaj tabanı, bu banyoya beyaz bileşenlerden uzaklaşmadan aerodinamik bir görünüm kazandırıyor.

11- Basit ve düzenli

Sade bir tasarım istiyorsanız, banyo odanız için neden beyaz ve parke motifini kullanmıyorsunuz? Bu banyo, beyaz ve sert ahşabın ne kadar düzgün ve gösterişli görünebileceğinin harika bir örneğidir. Beyaz duvarlar ve armatürler sayesinde oda biraz daha büyük hissettiriyor ve parke döşeme, odaya rahat bir atmosfer kazandırıyor. Hatta daha fazla yerden tasarruf etmek için bu banyo, duvara monte edilmiş minyatür bir lavabo ekleyerek konsepti bir adım daha ileri taşıyor. Mütevazı çerçeveli bir tablonun ve çarpıcı bir yuvarlak aynanın eklenmesi, mekana sakar görünmeden renk ve zarafet katar.

12- Küçük şeyler önemlidir

Küçük şeyler nedeniyle bir oda ayırt edici görünüyor. Örnek bir banyo düşünelim, basit şeylerin gerçekten ne kadar eklenebileceğinin harika bir örneğidir. Yerden tasarruf etmenin yanı sıra lavabo dolabına entegre tuvalet kağıdı tutucusu ve havluluk, odanın çok pürüzsüz görünmesini sağlıyor. Banyonun etrafına dağılmış küçük çiçekler ek parlaklık katıyor ve tavandaki spotlar gerçekten kritik yerlere dikkat çekiyor. En küçük şeyler bile çok önemlidir!

Eğer Mutfakta banyo konusunda  kararsız kalıyor ve sağlam bir banyo modeli arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam Mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer banyo modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun banyo modelleri için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Tozlu Banyolar İçin 12 Sevimli Fikir konusunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mobilyalar hakkında daha fazlasını blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir