lake kapı modelleri ve özellikleri

Lake Kapı Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Lake Kapı Modelleri ve Özellikleri Nelerdir? İç kapılar evimizdeki her odaya uyması gereken ve en sık kullanılan mobilyalardır. Ahşap, ağaç, masif, kütük ve bir çok farklı yapı malzemeleri ile üretilen iç kapılar, çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Dış kapılara göre daha şık ve estetik görünmesi gereken iç kapıların, farklı modelleri mevcuttur. Gelişen teknolojiyle birlikte farklı ev tiplerine göre üretilen iç kapı modellerinden en sık kullanılanlarından biri hiç kuşkusuz lake kapıdır. Peki. nedir bu lake kapı? nasıl üretilir, modelleri nelerdir?

Lake Kapı Nedir?

Günümüzde en sık kullanılan iç kapı modellerinden olan lake kapılar, öncelikle fabrikalarda CNC makineleri ile modellenir ve cila alanlarında kapı haline getirilir. Lake kapıların boyaları da cila alanlarında gerçekleşir. Aslında makine çıkışında hepsi beyaz olan lake kapılar, farklı boyalar sayesinde isteğe göre boyanır. Diğer iç kapı modellerine göre çok daha kaliteli ve pahalıdır. Lake kapıların dezavantajlarından en önemlisi temizliğinin çok zor olması ve temizlerken bozulmalara  sebep olmasıdır. En kaliteli iç ka

pı modellerinden olan lake kapılar darbelere karşı çok dayanıksız ve deforme olan kapılardır. İsteğe göre farklı şekillere dönüşebilen lake kapılar çeşitliliği oldukça fazladır. Gelişen teknolojinin bir ürünü olan lake kapıların avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Gelin lake kapı modellerinin özelliklerini inceleyelim

Lake Kapıların Avantajları

kapı

1.) Kalite: Lake Kapıların en büyük avantajı kalitesidir. Gelişen teknolojinin bir ürünü olan lake kapılar, fabrikalarda üretilir. Üretim aşamasında en kaliteli makineler kullanılır, cilalanır, boyanır ve şekil verilir. Her ne kadar fabrikasyon ve presleme olarak üretilse de cila işlemleri saf ve beyazdır.  En az 3 kat cila işlemi yapılarak  üretilen kapılardır.

2.) Uzun Ömür: Lake kapılara her ne kadar dayanıksız dense de sert darbelere uğramadığı ve kötü kullanılmadığı takdirde uzun süre kullanabilirsiniz. Lake kapıların kolları ve menteşe aksamı oksitlenmelere karşı oldukça dayanıklıdır. Yani doğal yollardan zarar görmesi çok zor bir kapı modelidir.

3.) Tasarım: Lake kapı modellerinin en büyük avantajlarından biri de tasarımsal olarak güçlü bir görüntüsünün olmasıdır. “Lake kapı modelleri” dememizin asıl sebebi üretim aşamasında lake kapılara farkı modeller ve farklı özellikler verilebilmesidir. Özel istek üzerine de tasarlanan lake kapılar, tasarımı sayesinde kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır.

4.) Temizlik: Aslında lake kapıların temizliğinin hem avantajları hem de dezavantajları bulunmaktadır. Lake kapıların temizlik anlamında avantajı temizlendikten sonra uzunca bir süre kirlenmemesi, temiz görünmesi ve toz tutmamasıdır. Lake kapılar 2-3 ayda bir ıslak bez ile silinerek temizlenebilen mobilyalardandır.

Lake Kapıların Dezavantajları

1.) Fiyat: Lake Kapıların en büyük dezavantajı fiyat olarak diğer iç kapılardan daha pahalı olmasıdır. Her odaya ayrı bir kapı gerekmesi ve lake kapıların kaliteli iç kapılardan olması haliyle fiyatı biraz arttırabiliyor. Lake kapıları beğenen kullanıcıların almaktan vazgeçmesinin genel nedeni fiyatı pahalı bulmalarıdır. Ancak fiyat sıkıntısı olmayan kullanıcıların da en çok tercih ettiği ve memnun kaldığı kapılar lake kapılardır.

2.) Dayanıksızlık: Lake kapıların hasar almadığı takdirde uzun süre kullanılabildiğinden bahsetmiştik. Ancak lake kapılar darbelere karşı oldukça dayanıksız ve çabuk deforme olan kapı modellerindendir. Çocuklu ailelerin lake kapı kullanırken dikkat etmesini öneririz.

3.) Temizlik: Lake kapıların temizliği nemli bir bez ile hafif silinerek temizliği yapılır. Bu kapılar darbelere, toz deterjanlara ve kimyasallara karşı oldukça dayanıksız kapılardandır. Lake kapıların temizliğini yaparken deterjan kullanmayın ve kapıyı silerken oldukça yavaş davranın. Silerken çok sıcak ya da çok su kullanmamanızı ılık bir su ile baskı yapmadan silmenizi öneririz.

kapı

Lake kapı modellerinin avantajları ve dezavantajlarından bahsettik. Lake kapılar sadece iç kapılarda kullanılır. Dış kapılara lake kapı modellerinden monte edilmesi mümkün değildir. Lake kapıların sert darbelere karşı oldukça dayanıksız olduğunu göz önünde bulundurursak, dış kapı modellerini daha dayanıklı ve sağlam olması gerekir. Lake kapıların montajını, satın aldığınız firmadaki görevlilerden isteyin. Lake kapılar oldukça hassastır. Montajı ile ilgili bir sorun yaşadığınızda firmayı arayarak görevlilerden yardım isteyin.

Eğer iç kapı seçiminde kararsız kalıyor ve iyi bir iç kapı modeli arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer iç kapı modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun iç kapı modellerini için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Lake Kapı Modelleri ve Özellikleri Nelerdir? bunu inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgiyi blog sayfamızdan bulabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir