mutfak dolabı

Glossmax Mutfak Dolabı Kapaklarının Özellikleri Nelerdir?

Glossmax Mutfak Dolabı Kapaklarının Özellikleri Nelerdir? Mutfak Dolabı Kapakları, mutfağa en çok etki eden parçalardan biridir. Mutfağın görünümünü etkilemesinden alan hacmini genişletmesine kadar birçok pozitif özelliği vardır. Gelişen teknolojiyle birlikte ortaya çıkan farklı mutfak türleri, mutfak dolabı kapaklarının değişmesine de yol açmıştır. Günümüzde insanlar hazır mutfaklardan çok kendi mutfağını kendi oluşturuyor. Bu da mutfak takımlarının(özellikle de mutfak dolaplarının) tek parça olarak öne çıkmasının daha önemli olduğunu gösteriyor. Glossmax mutfak dolapları son zamanlarda öne çıkan ve sıkça tercih edilen mutfak dolapları arasında! Adını Gloss (Parlaklık) ve max (en yüksek) kelimelerinden alan Glossmax mutfak dolapları adının hakkını tam anlamıyla veriyor. Türkçeye çevrildiğinde “Yüksek Parlaklık” anlamına gelen Glossmax mutfak dolapları dekoratif üstünlüğü sayesinde en çok tercih edilen mutfaklar arasında. Peki Glossmax mutfak dolapları nasıl üretilir? Parlaklığı nasıl bu kadar fazla?

Glossmax(High Gloss) Mutfak Dolaplarının Üretimi

Glossmax mutfak dolapları Suntalam veya melamin kaplı yonga levhanın yüzeyine tutkal ve UV lak uygulanması sonucu elde edilen dekoratif ve parlak yüzeyli panel levhadır. Yapısında kullanılan yüksek teknolojili UV ışınları sayesinde yüzeyi son derece sertleşir ve bu sayede çizilme, bozulma ve darbelere karşı son derece dayanıklı hale gelir. Yine UV ışınları sayesinde kimyasallar ve güneş ışınlarına karşı oldukça dayanıklıdır. Yüksek teknolojinin bir ürünü olan Glossmax mutfak dolaplarının yüzeyi oldukça parlak adeta bir cam gibidir. Bu özelliği sayesinde temizliği oldukça kolaydır. Islak bir bezin yardımıyla saniyeler içinde temizlenebilir ve toz tutmaz. Hem ülkemizde hem de dünyada oldukça popüler olan Glossmax mutfak çeşitleri, takım olarak da özel yapımlarda da en çok kullanılan mutfak dolaplarına üst sıralara oynamaktadır. Gelin Glossmax mutfak dolabı kapaklarının özelliklerini daha yakından inceleyelim.

Glossmax(High Gloss) Mutfak Dolabı Kapaklarının Özellikleri

mutfak dolabı

1.) Tasarım: Normal şartlarda bir mutfak dolabının ilk özelliği tasarımı olamaz, ancak bahsi geçen mutfak dolabı Glossmax mutfak dolapları ise ilk olarak görselliğinden bahsetmemiz gerekir. Glossmax mutfak dolaplarının parlak görüntüsü, canlı ve iç açan renkleri ile en çok tercih edilen mutfak dolabı kapaklarında ilk sırayı oynar. Glossmax mutfak dolabı kapaklarının gözü yormayan o kadar iç açıcı renkleri var ki insanın içini ısıtıyor. Tasarım olarak tamamlayıcı unsurda olan Glossmax mutfak dolapları kalite ve işlevselliğiyle de ön plana çıkıyor.

 

2.) Temizlik: Canlı renklerinin olması, kolay temizlenmesine de olanak sağlıyor. Islak bir bez ile saniyeler içinde temizlenebilen Glossmax mutfak dolaplarının tozu çekmeyen yapısı sayesinde temizliği de oldukça kolay!

3.) Uyum: Aslına bakacak olursak Glossmax mutfak dolapları mdf tarzında bir mutfak dolabıdır. Ancak son zamanlarda kullanıcıların kendi zevkine göre mutfak mobilyalarını oluşturması ve Glossmax mutfak dolaplarının oldukça beğenilmesi sebebiyle farklı tip mutfaklara da Glossmax mutfak dolabı kapakları monte edilmeye başlandı. Yani kısacası Glossmax mutfak dolabı kapakları her mutfağa uyması ile de tercih eden kullanıcı sayısı git gide artıyor.

4.) Dayanıklılık ve Uzun Ömür: Glossmax (High Gloss) mutfak dolabı kapaklarının bir başka ve önemli özelliği de çizik ve darbelere karşı olan yüksek direncidir. Yapım aşamasında UV ışınlarının da desteği ile ömrü uzatılan Glossmax mutfak dolabı kapaklarını satın aldığınız takdirde uzun yıllar boyunca kullanabilir ve sıkıntı yaşamazsınız.

glossmax mutfak dolabı

5.) Işık Yansıması: Yapı malzemesi mdflam olan Glossmax mutfak

dolaplarının en büyük özelliklerinden biri de ışığı yansıtmasıdır. Zaten parlak bir görünümü olan mutfakta, ışığın yansıması ile birlikte içerisi aydınlık ve ferah olacaktır. Gün içinde mutfağınız oldukça güzel görünecektir.

6.) Renk Çeşitliliği: Parlaklığı ile öne çıkan Glossmax mutfak dolaplarının renk çeşitliliğinin az olması beklenemez tabii. Glossmax Mutfak Dolaplarının onlarca çeşit farklı renk seçeneğine buradan ulaşabilirsiniz.

Banyo Dolaplarında Glossmax Dolapları Kullanabilir miyim?

Yapı itibari ile Glossmax Dolap çeşitleri mutfak dolaplarına özel olarak tasarlanmıştır. Bu sebeple su ve neme karşı dayanıklılığı düşüktür. Normal şartlarda Glossmax mutfak dolaplarını banyoda kullanamazsınız. Ancak suya karşı dayanıklılığı arttıracak bir çözüm bulunduğu takdirde kullanmanızda sakınca yoktur. Yani Glossmax dolaplarını özel olarak banyonuza uygun tasarlatabilirsiniz ancak özel yapım mutfaklar normalinden çok daha pahalı olabilir.

Eğer mutfak dolabı seçiminde kararsız kalıyor ve iyi bir dolap arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer mutfak dolabı satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun kaliteli mutfak dolapları için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Glossmax mutfak dolabı kapaklarının özellikleri nelerdir? bunu inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgiyi blog sayfamızdan bulabilirsiniz.

 

 

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir