banyo dolabı

Küçük Banyonuzu Nasıl Kullanışlı Hale Getirirsiniz

Küçük Banyonuzu Nasıl Kullanışlı Hale Getirirsiniz? Büyük banyolar rüya gibidir, ancak daha küçük, daha kompakt banyoların bir kabus olduğu yanılgısına kapılmayın. Profesyonel Banyo Tasarımcıları önemli olan boyutun değil, onunla ne yaptığınızın önemli olduğunu bilir. Doğru aksesuarlar ve yerleşim planıyla en küçük banyo bile spada geçirilen bir günü anımsatan ultra lüks bir alana dönüştürülebilir.

Güçlü desenler ve dokular, her alana, hatta küçük  banyoya bile bir derinlik ve karakter katar. Çok koyu renklerden uzak durun, çünkü küçük

banyo dolabı modelleri

banyonuzu hemen yutarlar.

1-Raflardan daha iyi  yararlanın

Küçük banyonuzun depolama kapasitesini artırmak için bu duvar alanını kullanın. Banyonuzda görsel olarak kapanmamak için dar ve açık rafları göz hizasına yerleştirin.Rafların duvarla aynı renkte olmasına dikkat edin.

Banyonuzun alanı fazladan raf asmak için yetersizse, gömme raflar veya duvar nişleri ekleyebilirsiniz.

2-Katmanlı Aydınlatmayı tercih edin

Güneş battıktan sonrada banyonuzu kullanma şansınız yüksektir. Bu nedenle, iyi bir aydınlatmaya ihtiyacınız olacak.Sadece tek bir küçük tavan ampulünü kastetmiyoruz. Küçük banyonuzun katmanlı aydınlatmasını artırmak için aynanızın yanında duvar aplikleri tercih edin.Banyonuzu daha ferah ve şık gösterecektir.

3-Koyu zeminleri daha açık renkli duvarlarla birleştirin

Küçük bir banyoda renk kullanımı çok önemlidir. Karanlık duvarlar, alanı daha dar gösterecek, ancak açık renkli duvarlar, daha fazla ışık yansıttıkları için tam tersini yapacaktır.

Açık renkli duvarlarınızla görsel olarak kontrast oluşturmak için zemin için daha koyu renkleri bırakın.

banyo dolabı

4-Bir vurgu duvarı ekleyin

Çok fazla ve çok parlak bir renk, küçük banyonuzu görsel olarak küçültür. Ancak vurgulu bir duvar, odanın geri kalanını ezmeden derinlik ve ilgi ekleyerek tam tersini başaracaktır.

Küçük banyonuz için, girişte anında görülebilmesi için vurgulu duvarı arka duvarda kullanmayı tercih edin. Tüm duvarı çarpıcı bir renge boyayın, güzel fayanslarla kaplayın veya odanın geri kalanından hafifçe öne çıkması için sadece bir renk şeridi ekleyin.

5-İnce hatlı banyo armatürlerine bağlı kalın

Bir oturma odasına benzer şekilde, küçük banyonuzun da mobilya ölçeğine hitap etmesi gerekir. İster tuvalet, havlu askısı, makyaj masası, ayna veya saklama dolaplarınızın daha ince bir modeli olsun, ince tasarımlar yanıtınızdır.

 

Banyo modellerini kullanışlı hale getirmenin birden fazla yolu vardır. Siz de en doğru banyo dolabını tercih ederek işe koyulabilirsiniz. Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer banyo  almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu makalemizde Duş Yenilemenizi Nasıl Planlayabilirsiniz? Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Bunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla makaleyi blog sayfamızda bulabilirsiniz. Bizi Sosyal medyadan da takip edebilirsiniz

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir