banyo dolapları

Penceresiz Banyoyu Nasıl Canlandırabilirsiniz

banyo dolabıPenceresiz Banyoyu Nasıl Canlandırabilirsiniz? Evlerimizde genellikle  doğal ışıktan tamamen yoksun küçük, penceresiz bir banyoya sahip oluyoruz, peki böyle bir alanla nasıl başa çıkabiliriz.

Zorlu ve uygunsuz odalarla başa çıkmak çok zor ama bunun  bir sürü çözümleri var.Penceresiz bir banyoya nasıl ışık gireceğini öğrenmek istiyorsanız, şimdi bizimle gelin ve ilham almaya hazırlanın.

1-Ayna kullanın

Duvar alanınız varsa, banyonuza penceresiz gerçek bir ayna asın. Bu, tüm yapay ışığı güzel bir şekilde yansıtacaktır, ancak aynaları birbirinin karşısına koymamaya dikkat edin, aksi takdirde çok garip bir etki elde edebilirsiniz.

2-Doğru alanları aydınlatın

Penceresiz banyonuzda yer sıkıntısı çekiyorsanız, değerli tezgah veya zemin alanı kaplamadan işlevsel aydınlatma katacak duvar lambaları monte etmeyi deneyin.Ancak ışıkların doğru noktalara yerleştirildiğinden emin olun. Yan yüz aydınlatmasını hedefleyin, çünkü bu herkes için en iyi açıdır.banyo dolabı

3-Parlak bir renk seçin

Penceresiz bir banyonun zeminine, duvarlarına ve tavanına güzel, açık bir renk boyayabilirsiniz. Odanın algılanan boyutunu önemli ölçüde artırabilir. Biraz daha dramatik bir şey isterseniz, oradaki ışığı yansıtmak için bazı parlak karolar ekleyin.

4-Renk ve desenleri benimseyin

Küçük penceresiz banyonuzu kalın bir duvar kağıdıyla kaplayabilirsiniz.Güçlü bir desen ve renk ferahlık  katacaktır. Hiç değilse göz alıcı duvarlar, o eksik pencereyi unutturacaktır.

5-Göz kamaştırıcı bir şekilde temiz tutun

Nemli havluları hemen çıkarın.Duş perdenizi ve lavabonuzu kullandıktan sonra kurutun.Dağınıklığı en aza indirerek penceresiz küçük banyonuzu mükemmel şekilde temiz tutun. Küflü kokular kötü bir ambiyansa katkıda bulunur.Bu nedenle düzenli olarak hoş bir şeyler püskürttüğünüzden emin olun.

6-Şeffaflık

Küçük bir banyo mahremiyet için bile ekstra sağlam duvarlara ihtiyaç duymaz.Bu nedenle yeterli ışık akışını sağlamak için şeffaf duş perdeleri seçmeye çalışın. Maksimum etki için yapay ışığın bile etrafa yansıtılması gerekir.

Banyo modellerini kullanışlı hale getirmenin birden fazla yolu vardır. Siz de en doğru banyo dolabını tercih ederek işe koyulabilirsiniz. Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer banyo  almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu makalemizde Duş Yenilemenizi Nasıl Planlayabilirsiniz? Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Bunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla makaleyi blog sayfamızda bulabilirsiniz. Bizi Sosyal medyadan da takip edebilirsiniz

 

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir