mutfak dolabı

Karanlık Mutfağınızı Nasıl Aydınlatabilirsiniz

Karanlık mutfağınızı nasıl aydınlatabilirsiniz ?Göz, girdiğimiz anda otomatik olarak bir boşluk boyunca seyahat eder. Bir yerde yoğun bir tezgah veya karmaşık mozaik varsa, göz orada duracaktır.

Bu nedenle, mutfağınızda bir odak noktasına sahip olmanın yanlış bir tarafı olmasa da, aşırı süslü olmayan şık bir şey tercih edin.Doğal ışık görsel ferahlığı arttırır. Bu nedenle, karanlık mutfağınızı pencere işleme ile engellemeyin. Mümkün olduğu kadar çok doğal ışığın içeri girmesine izin verin.mutfak dolabı

1-Aydınlatmaları tercih edin

Yaratıcı aydınlatma çözümleri, harika tezgahlarınızı göstermenize yardımcı olabilir. Mutfağınızda yansıtıcı karo varsa daha da iyi, çünkü bu, ışığın etrafa daha da fazla yayılmasına yardımcı olacaktır.

2-Daha iyi ampuller takın

Işıklardan bahsetmişken, profesyonel şeflerin mutfak aydınlatma armatürlerine 80 veya 100 watt’lık ampuller takılmasını tavsiye ettiğini biliyor muydunuz? Karanlık bir odaya daha fazla ışık eklemenin ampulleri değiştirmek kadar kolay olabileceğini kim bilebilirdi ki.

Sade ve Kullanışlı Mutfak Dolabı Modelleri

 

3-Açık raflar

Açık raflar, duvarların nefes almasına izin verir. Ancak dağınıklığa katkıda bulunabilecek herhangi bir şeyde temizleme sorumluluğunu da size yükler.Güzelliklerin çoğunun hala kapalı dolap kapaklarının arkasında saklandığından emin olun.

4-Zemininizi yeniden değerlendirin

Karanlık,pis ışığı yansıtmayan zemin yüzeyleri, uzak durmanız gereken şeylerdir. O kasvetli havayı atmak için zeminlerinizin hem rengini hem de malzemesini değiştirmeyi düşünün. Pahalı olmasına rağmen, mükemmel  ışık reflektörleri , mermerler, zeminler ve tezgahlar için mükemmel bir seçenektir. Mutfağınızın yanı sıra taş, porselen ve seramik karolar da mutfağınıza ışık kazandırabilir.

5-Tepegöz aydınlatmasını unutmayın

Her şey katmanlı aydınlatma ile ilgili, bu yüzden etrafa biraz ışık yaymak ve duvar aplikleri, masa lambası, pandantifler veya pişirme alanınızdaki diğer aydınlatma armatürleri üzerindeki iş yükünüzün bir kısmını almanıza yardımcı olmak için uygun bir baş üstü armatüre ihtiyacınız var.

mutfak dolabı

 

Mutfak modellerini kullanışlı hale getirmenin birden fazla yolu vardır. Siz de en doğru banyo dolabını tercih ederek işe koyulabilirsiniz. Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer mutfak  almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu makalemizde Mutfağınız için hangi karoları tercih etmelisiniz ? Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Bunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla makaleyi blog sayfamızda bulabilirsiniz. Bizi Sosyal medyadan da takip edebilirsiniz

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir