banyo dolabı

Küçük Banyolar İçin 7 Çarpıcı Tasarım

Bugünkü makalemizde Küçük Banyolar İçin 7 Çarpıcı Tasarım hep birlikte inceleyeceğiz.

Küçük banyoları döşemek inanılmaz derecede sinir bozucu olabilir ve gerçek bir meydan okuma olabilir. Banyolarda taviz verebileceğiniz çok az şey vardır çünkü hepsinin tuvalete, lavaboya ve duşa veya küvete ihtiyacı vardır. Ancak, küçük alanın sizi endişelendirmesine izin vermeyin! Bu, herkesi kıskandıracak muhteşem ve farklı bir banyo inşa etmek için hayal gücünüzü kullanma ve yeni konseptler deneme şansınız! Sonraki yedi banyo, küçük bir banyoya sahip olmanın utanılacak bir şey olmadığını ve gurur duyacağınız çarpıcı ve gösterişli bir alan tasarlayabileceğinizi gösterecek!

1- Duvar boşluğunu kullanmak

Bir banyonun duvarları çok az kullanılan bir alandır. Çoğu insan, sanat eserlerini veya koleksiyon ürünlerini sergilemek için evlerindeki duvarları kullanır, ancak çoğu banyo, duştan kaynaklanan tüm ıslaklık ile çok iyi çalışmaz. Ancak, kendi başınıza güzel bir alan tasarlayabilirsiniz ve sanat göstermenize bile gerek kalmaz! Farklı renk, desen ve şekillerdeki karoları kullanarak göz alıcı bir duvar hatta tüm duvar alanını tasarlayabilirsiniz. Bu alanda, fayanslar bir duvar oluşturmak ve bu küçücük banyoya zarafet katmak için kullanılıyor! Bu günlerde, fayans seçenekleri neredeyse sınırsızdır, bu nedenle bunu, elde etmeye çalıştığınız tasarım estetiğine uyarlayabilirsiniz.

banyo dolabı

2- Ek alan elde etmek için armatürleri birleştirin

İçinde yürümek için fazla yer olmadığından, daha fazla yer oluşturmak için lavabo, tuvalet ve duş gibi tüm armatürleri tek bir yere yerleştirmek tercih edilir. Daha fazla saklama alanı için klozetin üzerinde küçük bir raf ve lavabonun arkasında bir dolap bulunmaktadır. Sınırlı alanınızda dolaşmak ve kendinizi rahat hissetmek için banyonun orta kısmının tamamı boş bırakılabilir.

3- Duvarlarda yansıtıcı yüzeyler

Bir alana hızlı bir şekilde olduğundan daha büyük olduğu izlenimi vermek için aynaları kullanmak, küçük ev kitabındaki en eski tekniklerden biridir. Her banyoda bir ayna gerektiğinden, bu orada da kullanmak için harika bir ipucu! Bu yaklaşım, alana daha büyük bir boşluk hissi verecek ve yukarıdaki ışıkları yansıtacak, lavabonun genişliğini kaplayan uzun bir ayna veya birkaç küçük ayna seçseniz de odayı daha geniş gösterecektir. Aynalarla ilgili harika olan şey, onları seçtiğiniz herhangi bir tasarım temasına dahil edebilmenizdir; Hangisini tercih ederseniz, çılgın bir çerçeveye veya temiz bir kenara sahip olabilirler!

4- Müttefikiniz camdır

Basit bir kapı, evinizi daha büyük veya daha küçük hissettirebilir, birçok insanın farkında olmadığı bir şeydir. Duş kapısı bunun mükemmel bir örneğidir! Daha opak duş kapıları, banyonuzu gerçekten kapatabilir ve alana çok daha küçük bir görünüm kazandırabilir. Şeffaf bir cam kapı ile değiştirerek odayı daha büyük gösterebilir ve dikkatleri odanın arka tarafına çekebilirsiniz. İlk başta oldukça kalabalık görünen aşağıdaki uzun ve dar banyoyu düşünün. Bununla birlikte, sürgülü cam kapı alanı gerçekten genişletiyor ve dikkati odanın büyüklüğünden ziyade çarpıcı karo duvara çekiyor.

banyo dolabı

5- Tutarlılığı koruyun

Tutarlılık, herhangi bir küçük alan oluşturmanın anahtarıdır. Çok fazla şey oluyorsa, alan kalabalık ve sıkışık hissedecektir. Bu tasarım tavsiyesi özellikle banyoda kullanışlıdır çünkü orada kapalı bir alan vardır. Tutarlı bir renk düzenini veya tasarım konseptini korumak, odanın kalabalıktan ziyade ferah hissetmesine yardımcı olacaktır. Armatürlerin tamamen beyaz olduğu ve duvarın çarpıcı bir çiçek tasarımıyla kaplandığı bu banyoyu düşünün. Duvar kağıdının tekdüzeliği ve canlılığı, armatürlerin öne çıkmasına yardımcı olur ve odanın gerçekte olduğundan daha yüksek ve daha büyük olduğu yanılsamasını verir.

6- Bir renk şeması seçin

Küçük bir yeri geniş tutmak için temel bir renk paletine bağlı kalın. Birkaç farklı öğeyi odaya dağıtırken tutarlılığı koruyabilirsiniz. Örneğin, küçük bir banyo, odanın çeşitli yerlerinde görünen siyah beyaz bir tasarıma sahiptir. Zemin, siyah temayı sürdüren, yıldızları olan siyah bir karoya sahipken, duvarların çoğu ve lavabo tezgahı, beyaz harçlı küçük, çarpıcı siyah karolarla kaplanmıştır. Odanın aksesuarları tamamen beyazdır, bu sadece siyahla iyi bir tezat oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda motife de yapışır.

7- Parlak ve canlı

Banyonuzu aydınlık ve havadar hale getirmek, daha geniş hissettirmenin en büyük ve en basit yöntemidir. Çok açık renkler özellikle beyaz bunu oluşturabilir. Bununla ilgili en güzel şey, beyazın tuvaletler için çok tipik bir renk tonu olması ve tamamen beyaz veya neredeyse tamamen beyaz bir renk paletini korumayı çok kolaylaştırmasıdır. Örneğin bir banyo aynı zamanda lavabo makyajına ve bej karolu zemine küçük bir ahşap dokunuşu içeriyor, beyazdan biraz uzaklaşıyor, ancak son derece parlak görünmesi için açık bir renk düzenini koruyor. Beyaz, modası hiç geçmeyen zamansız bir banyo rengi olduğu için bulunduğunuz bölge her zaman moda olacak!

Eğer Mutfakta banyo konusunda  kararsız kalıyor ve sağlam bir banyo modeli arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam Mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer banyo modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun banyo modelleri için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Küçük Banyolar İçin 7 Çarpıcı Tasarım konusunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mobilyalar hakkında daha fazlasını blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir