banyo dolabı

Banyonuzdaki Alanı 5 Adımda Büyüt

Bugünkü makalemizde Banyonuzdaki Alanı 5 Adımda Büyüt hep birlikte inceleyeceğiz.

Küçük bir alanı tasarlamanın birçok harika yolu var ve küçük yaşam, yükselişte olan bir trend. Ve bazı kişiler küçük bir banyoya sahip olmanın istenmediğine inansa da, size öyle olmadığını göstermek için buradayız! Küçük odalar, düşüncenizi ifade etmek ve alanınızı olduğundan daha büyük göstermek için harika bir fırsattır! Aşağıdaki beş banyo size banyonuzu güzel bir şekilde nasıl dekore edeceğinizi öğretecek, böylece bütçenizi aşmadan küçük alanınızı en üst düzeye çıkarabilirsiniz!

1- Aynaları kullanın

Alanı yansıtmak için ayna kullanmak, herhangi bir odayı daha büyük göstermek için hayati bir yöntemdir! Bu, banyoda çok etkilidir, özellikle bu alanda aynalar çok önemli olduğundan! Anlık bir boşluk hissi için, bu banyoda gösterildiği gibi, lavabo bâtılaları üzerinde büyük bir ayna kullanın. Çok sayıda küçük ayna kullanmak bile iyi görünecek ve alana eklektik bir his verecektir. Renk düzenini parlak ve nötr tutarsanız, aynalar ışığı yansıtacak ve odanın daha açık ve daha parlak görünmesini sağlayacaktır.

banyo dolabı

2- Etkileyici bir duvar

Aynalar sizin için kartlarda değilse, bunun yerine bir açıklama duvarı yapmayı düşünün! Bunu başarmak için birkaç yöntem vardır, ancak en basit ve en ucuz olanı, bir duvarı odadaki diğerlerinden önemli ölçüde öne çıkan bir renge boyamaktır. Dramatik bir ifade vermek için banyoda farklı bir renk veya desen olan karodan bir duvar bile yapabilirsiniz. Odanın boyutuna odaklanmak yerine, bu kontrast bu bölgeye dikkat çekecek ve sanki alan daha büyükmüş gibi görünmesini sağlayacaktır. Duşta büyük bir mavi duvar ve odanın diğer beyaz özelliklerinden çarpıcı biçimde öne çıkan mavi yer karoları içeren bu banyoda her iki konsept de kullanılıyor.

3- Boya yerine fayans kullanın

Büyük bir bütçeniz varsa ancak alanınız sınırlıysa, tüm banyoyu döşemeyi tercih edebilirsiniz. Desenli, büyük, küçük veya mozaik olsun, estetiğinize uyan her şey kabul edilebilir. Banyonuz bu şekilde benzersiz bir şekilde dekore edilecek ve ne kadar küçük olduğunu fark etmeyeceksiniz! Zemindeki ve duştaki koyu ahşap görünümün kontrastını oluşturmak için, örneğin bu banyo, tüm oda boyunca açık renkli, nötr renkli karolar kullanır. İki paralel duvarda küçük mozaik karolar görülebilir ve duş duvarında daha küçük, aynı renkli karolar görülebilir!

banyo dolabı

4- Doğal bileşenler dahil

Çürümekten korktukları için çoğu insan banyolarına ahşap eklemeyi düşünmez, ancak ahşap hoş bir malzemedir ve küçük bir sızdırmazlık maddesi ile ıslak bir atmosfer için kesinlikle kabul edilebilir! Ahşabı banyonuza dahil etmenin birçok farklı yöntemi vardır. Gerçekten rustik bir görünüm için bu banyoda görüldüğü gibi ağaç kütüğü şeklinde bir lavabo veya raf seçin. Daha sessiz bir görünüm için lavabo lavabosu, ayna çerçevesi veya sert ahşaptan yapılmış daha klasik lavabo dolapları gibi daha mütevazı ahşap aksanları seçin. Seçtiğiniz stile bağlı olarak, bir banyoda doğal bileşen olarak bitkiler, çiçekler ve hatta taş da kullanabilirsiniz.

5- Beyaz renk

Tamamen beyaz renk düzeni, küçük bir banyoyu büyütmek için en etkili olanıdır. Pencereye erişim olmasa bile beyaz, temizlik hissi verir ve aynı zamanda odanın daha aydınlık ve açık görünmesini sağlar. Beyaz banyo armatürleri için yaygın bir renk olduğundan, tamamen beyaz bir banyoya sahip olmak da son derece basittir.

Eğer Mutfakta banyo konusunda  kararsız kalıyor ve sağlam bir banyo modeli arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam Mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer banyo modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun banyo modelleri için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Banyonuzdaki Alanı 5 Adımda Büyüt konusunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mobilyalar hakkında daha fazlasını blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir