banyo dolabı

Banyonuzu modernize etmeli misiniz?

Bugünkü makalemizde Banyonuzu modernize etmeli misiniz? hep birlikte inceleyeceğiz.

Yeni evler, en güncel talepler ve estetik göz önünde bulundurularak inşa edilir, tipik olarak en modern ekipmanı içerir ve oda imar ve özellik yerleştirme için en güncel inşaat kurallarına uygundur. Bununla birlikte, yeni malzemeler, stiller ve yapı kodları pazara ulaştığında, modern olarak kabul edilen şey zaman içinde istikrarlı bir şekilde gelişir. Eviniz zamanla eskiyecek ve ne kadar değiştiğinin farkında olmayabilirsiniz.

Şu anda ayarlamalar yapmanız gerekip gerekmediğinden emin olmayabilirsiniz. Herhangi bir yeni tasarımın hızla modasının geçeceği doğru değil mi?

Şunu bir düşünün: Eski geleneksel tarzdaki evlerdeki banyolar sıklıkla muazzam dekoratif süslemeler ve forma faydanın üzerinde öncelik veren geniş alanlar içerir. Buna karşılık, modern konutlar tasarım açısından daha küçük ve kompakttır, ancak aynı zamanda daha verimli bir yaşam düzeyi sunarlar. Bunlar, göz kamaştırıcı görünümlerin üzerinde işleve öncelik veren daha minimalist bir ahlakı tasvir etme eğilimindedir.

Eskiyen banyonuzu yenilemek veya yeniden şekillendirmek söz konusu olduğunda, aynı şeyi daha fazlasını yapmak isteyebilirsiniz. Kendinizi hiçbir şekilde sınırlamayın. Daha eski bir evde, modern banyo tasarımları ve özellikleri işlev görecektir. Yükseltmeler, altta yatan altyapıda büyük değişiklikler gerektirmeden sıklıkla mümkündür.

1- Çağdaş bir duşla su tasarrufu yapabilirsiniz.

Banyonuzun asıl amacı kendinizi yıkamak ama bunu nasıl yapıyorsunuz?

Eskiden uzun bir günün sonunda banyo yapmak ve gevşemek adettendi. Ancak, takvimlerimiz daha yoğun hale geldikçe, bu nadir görülen bir zevk haline geldi. Basit bir duş temizliğinden daha fazla zaman alıcı, su israfı ve sağlıksız olarak kabul edilen biri.

Aslında, birçok insan için tuvalet ritüeli, giderek daha yoğun bir gündemin en uygun yönlerinden biri haline geldi. İnsanlar zaman ve su kullanımı konusunda her zamankinden daha fazla endişe duyuyorlar ve kanıtlar, 3 ila 8 dakikalık bir durulama ile günlük temizlik sürecinizi kısa tutmanın sağlık açısından avantajları olabileceğini gösteriyor.

banyo dolabı

2- Akıllı tuvalete yatırım yapın.

Yeriniz yoksa veya daha küçük ve kullanımı daha kolay bir şey istiyorsanız, piyasadaki akıllı klozetlere bakın. Akıllı klozetler, bide işlevlerini klozet kapağına dahil ederek klozet evriminde bir sonraki adımdır.

Not: Duştan farklı olarak klozet değiştirmek, gerekli malzemelere, zamana ve anlayışa sahipseniz, kendi başınıza yapabileceğiniz çok basit bir iştir. Bununla birlikte, çoğu durumda (veya emin değilseniz), profesyonel bir tesisatçı çağırmak yine de iyi bir fikirdir.

 

3- Banyo dolabının önemi

Banyo dolabımızın önemi yadsınamaz! Standart bir banyoda ellerinizi yıkadığınız, dişlerinizi fırçaladığınız, banyo malzemelerinizi sakladığınız ve belki de kozmetik ürünlerinizi sürdüğünüz yerdir.

Geleneksel bâtılalar, üstte bir lavabo bulunan zemindeki bir dolaptan yapılırdı. Makyaj masasının üzerine duvara monte edilmiş bir ayna, birçok evde ortak bir manzaradır. Bu kurulumun işlevselliği oldukça basittir ve tasarım genellikle basittir.

Yüzer elemanlar estetik bir karar olarak banyonuzun görünümünü açacak ve genişletecektir. Altlarında boş alan olması temizliği kolaylaştırdığından, daha özgürce hareket etmenizi sağladığından ve gelecekteki su hasarı riskini azalttığından pratik bir karardır.

 

banyo dolabı

4- Akıllı bir musluk ile üstün su verimliliğinden yararlanabilirsiniz.

Elbette cevap evet, ancak musluklar giderek daha akıllı hale geliyor! Akıllı musluklar, popülerlik kazanmaya devam etseler de artık her zamankinden daha ucuz. Tahmin edebileceğiniz gibi, su israfını azaltmanıza da yardımcı olabilirler.

Akıllı muslukların dokunmatik ve hareket sensörlü versiyonları vardır ve banyonuzu daha sıhhi ve çevre dostu hale getirmek için idealdirler. Zaman ve hacim tabanlı su akışı kontrolleri, sıcaklık kontrolleri ve daha fazlası gibi gelişmiş özellikler mevcut olabilir.

Akıllı bir musluğa yükseltirseniz, musluğu yanlışlıkla açık bırakmak, su sıcaklığını çok yüksek ayarlamak veya musluğunuzun her tarafına pislik veya yapışkan sabun bulaşması konusunda asla endişelenmenize gerek kalmayacak.

 

Eğer Mutfakta  Banyo modernize fikri konusunda kararsız kalıyor ve sağlam bir banyo modeli arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam Mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer banyo modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun banyo modelleri için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Banyonuzu modernize etmeli misiniz? konusunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mobilyalar hakkında daha fazlasını blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir