mutfak dolabı

Akrilik Mutfak Dolabı Kapakları Nedir?

Akrilik Mutfak Dolabı Kapakları Nedir? Mutfak dolapları, mutfağımızın en önemli mobilya parçalarındandır. Mutfak dolabı seçerken içinin geçiş olmasına, malzemesinin dayanıklı ve uzun süre kullanılır olmasına dikkat ediyoruz. Ancak dolap kapağı seçiminde yeteri kadar özen gösteriyor muyuz? Mutfak dolabı kapakları, mutfağımızın hatta tüm evimizin dekorasyonunda çok önemli bir rol oynar. Mutfak dolabı kapaklarının mutfağımızın dekorasyonuna uymasına ek olarak hem kolay temizlenmeli hem de zamanla bozulmayacak cinsten dolaplar olmalıdır. Gelin öncelikle Akrilik mutfak dolabı kapakları hangi malzemelerden yapılır? bunu inceleyelim.

Akrilik Mutfak Dolapları Hangi Malzemelerden Üretilir?

Akrilik mutfak dolaplarının ana yapı malzemesi Mdflam dır. Ham MDF levhanın üzerine akrilik parlak folyonun lamine edilmesiyle ortaya çıkan bu ürün, mutfak dolaplarında oldukça sık kullanılmaktadır. Akrilik mutfak dolaplarının sık tercih edilmesinin nedenlerinden bazıları; parlak olması ve kolay temizlenebilmesidir. Parlak olması sayesinde dekoratif üstünlük kurarken, kolay temizlenebilmesi sayesinde kullanım avantajı elde eden bir dolap kapağı türüdür.

mutfak dolabıAkrilik kapak sadece mutfak dolaplarında değil, çoğu mobilya dekorasyonunda kullanılır. Yüzeyin parlak olması sebebiyle, iç mimarların evleri döşerken tercih ettiği dolap kapağı türlerindendir. Yine de ağırlıklı olarak mutfak ve banyo dolabı kapaklarında tercih edilir. Parlak kapaklarla birlikte mutfak dekor ürünleri kullanılarak şık bir görüntü elde edilir. Akrilik mutfak dolapları genel olarak granit tezgah ile birlikte kullanılmaktadır. Granit tezgahlar parlak akrilik mutfak dolapları ile birleştiğinde, mutfak dekorasyonuna ek olarak bir ürün eklemeniz gerekmeksizin mutfak dekorasyonu tamamlanır.

Banyo dolaplarında tercih etmesinin temel nedenlerinden bazıları; su lekesi tutmamaları ve parlak görüntüsü sayesinde üzerine su damlarsa bile fark etmenin çok zor olmasıdır. Akrilik mutfak dolaplarının parlak olmasından bahsettik ancak akrilik mutfak dolaplarının özelliği parlak renkli olması ile sınırlı değil gelin akrilik mutfak dolabı kapaklarının özelliklerini inceleyelim.

akrilik mutfak dolapları

Akrilik Mutfak Dolaplarının Özellikleri

Suya Dayanıklılık: Banyo dolaplarında ve aspiratör olmayan mutfaklarda sıklıkla tercih edilmesinin temel nedenlerindendir. Suya ve neme karşı oldukça dayanıklı olan Akrilik mutfak dolapları kapakları oldukça da uzun ömürlüdür.

Trend: Akrilik mutfak dolaplarının tercih edilmesindeki en önemli nedenlerden biri de trend mobilyalar arasına hızlı bir giriş yapmasıdır. Yaklaşık 20 sene öncesine kadar bütün mutfaklar hemen hemen aynı tarzda iken günümüzde parlak ve göze hitap eden mobilyalar tercih edilmektedir. Betonlaşmanın da etkisi ile insanlar artık soluk veya donuk renklere bakmaktansa parlak ve göz alıcı renkler daha çok tercih edilmiş durumda.

Temizlik ve Onarım: Akrilik Mutfak dolaplarının bir diğer avantajı da kolay temizlenebilir olması ve onarımın çok basit olmasıdır. Kolay temizlenmesinden bahsetmiştik. Buna ek olarak çizik veya darbeler ile hasar aldığı takdirde cila kullanarak mobilyanızı evinizde kolayca onarabilirsiniz. Sert darbeler sonucu alınan hasarlarda ise fazla masrafa girmeden kolayca tamir edilebilir.

Sağlık: Gittikçe gelişen dünyada  insanlar ürün alırken bir maddeye daha dikkat etmeye başladı, “Sağlığa zararlı mı?” Bu madde çok önemli çünkü içinde kanserojen maddeler bulunan ürünler dünyanın en kaliteli ve en ucuz malı olsa bile çok tercih edilmiyor. Evinde çocuğu bulunan aileler mobilya seçerken daha dikkat ediyor. Sonuçta mobilyalarda birçok toksik ürün tespit edilebiliyor. Ancak Akrilik mutfak dolabı satın almayı düşünüyorsanız içiniz rahat etsin, çünkü akrilik mutfak dolapları sağlığa zararlı herhangi bir madde (toksik, kanserojen veya alerjik rahatsızlıkları tetikleyecek) bulunmuyor.

Uzun Ömür ve Sık Tercih Edilmek: Bir ürünün ulaşabileceği en üst noktalardan biri sık tercih edilmektir. Akrilik Mutfak dolabı kapakları için de aynı şekilde! Uzun ömürlü olması ve göze hitap eden bir mobilya çeşidi olması sayesinde popülerliği arttı ve sıkça kullanılmaya başlandı. Şimdi de sıkça kullanıldığı için insanlar satın alıyor. Eğer Akrilik mutfak dolapları aynı şekilde devam ederse uzun süre trendler arasında kalacak gibi.

Akrilik Mutfak Dolaplarımutfak dolabı

Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya ve banyo mobilyaları sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer akirik mutfak dolabı veya akirik banyo dolabı satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun kaliteli mutfak dolapları için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Akirik mutfak dolaplarının özelliklerini anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mobilyalar hakkında daha fazlasını blog sayfamızdan bulabilirsiniz.

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir