Duş Yenilemenizi Nasıl Planlayabilirsiniz?

Duş Yenilemenizi Nasıl Planlayabilirsiniz? Duş tadilatı için dikkate alınması gereken hususlardan bazıları, aşağıdakiler gibi temel pratik unsurları içerir:

  • Kim kullanacak
  • Kombine bir duş ve küvet isteyip istemediğiniz
  • Çocuklar, yaşlılar veya engelliler için erişilebilir olacak mı?
  • Boyut kısıtlamaları ve gereksinimler
  • Evcil hayvan banyosu için faydalı olacak mı?
  • Genel bütçe seçimleri nasıl etkileyecek?

Her soru, uzun vadeli kullanımınızı şekillendirecek. Ve gelecekte değişiklik yapmak zor olacak. Örneğin, bir küvet dahil etmeye karar verirseniz, gelecekte kaldırmak isterseniz, esasen tüm duşu yeniden modellemeniz gerekecektir. Sıfırdan erişilebilir ve kapsayıcı bir alan yaratmak da çok daha kolay.

Duşun temel özelliği en önemlisidir: duş başlığı. Bu, pratik, işlevsel ve çekici olması gereken tek öğedir. Lüks banyonuz için doğru duş başlığı hakkında doğrudan karar vermek her zaman o kadar kolay değildir.

Belki de en abartılı seçenek olan yağmur duşları, baştan çıkarıcı bir tam vücut yıkama sağlar. Sanki tam anlamıyla dışarıda banyo yapıyormuşsunuz gibi, ama banyonuzun rahatlığında! Ek sıhhi tesisat gereklilikleri nedeniyle daha maliyetli olan ikinci seçenekle duvara veya tavana monte edilebilirler. Ne olursa olsun, yağmur duşları şık ve rahatlatıcıdır.

1-Şık Duş Perdeleri

Parıldayan yeni bir duş perdesi olmadan hiçbir banyo tadilatı veya makyajı tamamlanmış sayılmaz. Eski yapışkan duş perdesini unutun ve temiz bir ekranın canlı görünümünü kucaklayın.

Lüks, fiyat aralığının her ucunda bulunabilir. Tamamen çerçeveli duş perdeleri, her banyo için uygun fiyatlı ve çekici tasarımlar sunar. Alüminyum çerçeve, hem çocuklarınız hem de ebeveynleriniz rutin olarak duşta bisiklet sürerken güç ve performans sunar.

Şık ve minimalist bir tasarım için çerçevesiz bir duş perdesi mükemmel bir seçimdir. Basit çerçeveli bir alternatiften daha modern ve daha şık. Temiz çizgiler, duşun banyonun bir parçası olmasını ve mutlaka ondan farklı olmasını istemediğinizde harikadır.

banyo dolapları

2-Şık ve Konforlu Duş Özellikleri

Duş nişleri, birçok tadilatçı ve lüks ev sahibi için olmazsa olmaz haline geldi. Duş nişine aşina değilseniz, duş duvarındaki gömme su geçirmez raftır. Genellikle sadece 200 mm derinliktedirler ve şampuan, sabun ve diğer ürünler için yeterli alan sağlarlar.

Bu arada, yüzen bir duş oturağı veya duş bankı, büyük duşakabinlere modaya uygun bir ektir. Büyük miktarda boş alana sahip olmak iyidir ve eğer varsa, kesinlikle bu seçeneği araştırın. Banklar ve hareketli koltuklar genellikle fayansla kaplanır, özel yapım ahşap seçenekler de iyi bir karardır. Uzanmaya veya çok daha erişilebilir ve konforlu bir duş sağlamaya yardımcı olur.

Son olarak, drenajınızı unutmayın. Piyasada fayans ekleri ve paslanmaz çelik ızgara ızgaraları dahil olmak üzere çeşitli duş kanalları ve ızgaraları bulunmaktadır. Her ikisi de geleneksel kare veya yuvarlak seçeneklerin yanı sıra daha şık bir uyum için büyük dikdörtgen süzgeçler olarak mevcuttur.

3-Göz Alıcı Renk Paletleri ve Döşemeleri

Renk paletiniz ve fayanslarınız tüm banyo estetiğini birbirine bağlayacaktır. Şimdi, yeni bir duş kuruyorsanız, muhtemelen mevcut karoları koruyorsunuzdur. Ancak bu tam bir banyo tadilatıysa, yeni yer ve duvar karolarını tanıtma şansınız olur.

Burası, alanınızın görünümünü ve hissini düşünmeniz gereken yerdir. Örneğin, cam panelli bir duş perdesi istiyorsanız, o zaman patlayan duvar karolarına sahip olmaya değer.Fayans ayrıca paradan tasarruf etmek için harika bir alan sağlar. Yüksek kaliteli zemin stoklarını indirimli fiyatlarla kolayca satın alabilirsiniz.

geniş banyo modelleri

Banyo modellerini kullanışlı hale getirmenin birden fazla yolu vardır. Siz de en doğru banyo dolabını tercih ederek işe koyulabilirsiniz. Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer banyo  almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu makalemizde Duş Yenilemenizi Nasıl Planlayabilirsiniz? Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Bunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla makaleyi blog sayfamızda bulabilirsiniz. Bizi Sosyal medyadan da takip edebilirsiniz

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir