Trend Mutfak Dolabı Renkleri ve Modelleri Nelerdir?

Trend Mutfak Dolabı Renkleri ve Modelleri Nelerdir? Geçmiş yıllara nazaran çok daha fazla modeli ve rengi bulunan mutfak dolaplarının çoğunluk tarafından beğenilen modelleri bulunmaktadır. Bu modelleri ve renkleri merak ediyor musunuz? Gelin Trend Mutfak Dolabı Renkleri ve Modelleri Nelerdir? inceleyelim.

Geçtiğimiz yıllarda dikkat çekmeyen ve evin bir köşesinde yalnızlığa terk edilmiş mutfak dolapları, günümüzde dikkat çeken mobilyalar haline geldi. İnsanlar artık klasik mutfak dolaplarından kullanmak istemiyor. Herkesin beğendiği trend mutfak dolaplara sahip olmak istiyor. Mutfak dolabında kullanılan yapı malzemesi, mutfağın muhteşem rengi ve alana uyumu ile insanlar, klasik mutfak dolaplarından vazgeçerek trend mutfak dolaplarına yöneliyor. Bir mutfak dolabının trend kategorisine girmesindeki en büyük etken hiç kuşkusuz rengidir. Son zamanlarda satışı artan mutfak dolaplarında genellikle açık ve iç açan renkler tercih ediliyor. Tabii Bir mutfak dolabının “Trend Mutfak Dolapları” kategorisine girmesi için tek etken bu değil. Aksine birçok farklı etken bulunmakta! Gelin adım adım Trend Mutfak Dolaplarını inceleyelim.

1.) Renkler

mutfak dolabı

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bir mutfak dolabının “Trend Kategorisine” girmesi için en büyük etken rengidir. Renkleri farklı kombinasyonlar ile uyarlayarak mutfağınıza güzel bir görüntü katabilirsiniz. Örneğin; kahverengi ve beyaz uyumunun ahengi ile mutfağınız elegant bir havaya büründürebilirsiniz. Aynı zamanda mutfak dolabında kullanılan ahşap tonlar hem klasik görünümü hem de doğal dokusu ile uzun zamanlardan beri tercih edilse de hala trend kategorisinde gösterilmektedir. Eğer canlı ve parlak renkleri seviyorsanız, sade renkler ile açık renkleri kombinleyerek canlı bir mutfak dolapları oluşturmanız da mümkün! Kırmızı-Beyaz, Mavi-Beyaz ya da Kahverengi- Krem gibi renkler de çoğu insan tarafından tercih edilmekte ve çok beğenilmektedir. Ahşap ile beyaz rengi de birlikte kullanabilirsiniz. Mutfak dolaplarında ahşap dokuya eşlik eden pürüzsüz beyaz dokunuşlar mutfağınıza göz kamaştırıcı bir kontrast oluşturmanıza destek oluyor. Hem modern hem de klasik sevenleri bir arada buluşturan bu mutfak dolabı modeli ile siz de bir yandan evinizi çeşitlendirirken diğer yandan mutfağınızda son trendleri yakalamaya başlayın.

2.) Yüzey

Dolap yüzeyleri de dolabın rengi kadar önemlidir. Ahşap doku sevenler de parlak yüzeyi sevenler için de ayrı yüzey seçenekleri mevcuttur. Yaz kış demeden ahşap yüzeyler mutfağımızı daha doğal gösterebilir. Ahşap yüzeyler biraz klasik bir görüntü katsa da çoğu insan tarafından sıkça kullanılmaktadır. Sadece görünüm olarak değil işlevsel olarak da ahşap mutfak dolapları sıkça kullanılmaktadır. Ahşap bağıl nemi içinde tuttuğu için aspiratör kullanmadan da mutfakta rahatça yemek pişirebilirsiniz. Mutfak dolaplarınız nemden etkilenmez ve uzun süre kullanabilirsiniz. Ahşap dokuyu sevmeyenler için ilk seçenek parlak yüzeylerdir. Son zamanda kullanımı en çok artan yüzey, parlak yüzeylerdir. Parlak yüzeyli mutfak dolabı modelleri bu sezonda son trendlerde yerini korumayı başarıyor. Mutfak dolabının yüzeyindeki parlak görünüm çok daha zarif ve ışıltılı bir duruş kazandıracaktır. Aynı zamanda sezonun en trend rengi olan kahverenginin bu tip mutfak dolabı modellerinde tercih edilmesi ise oldukça önemli bir ayrıntıyı oluşturuyor. Özellikle ışık alan mutfaklarda parlak yüzeyli mutfak dolapları çok daha zarif görünecektir.

3.) Minimal Mutfak ve Minimal Mutfak Dolapları

Minimal mutfak dolapları son zamanlarda ihtiyaçtan ziyade zevkten ötürü kullanılmaya başlanan mutfak dolabı modellerindendir. Eski zamanlarda mutfaktaki alan sıkıntısından dolayı minimal mutfak dolaplarına yönelen insanlar, günümüzde minimal mutfakların zarifliğini keşfetmiş ve sıkça kullanmaya başlamış durumdadır. Her ne kadar uzun mutfaklar daha parlak ve estetik bir görüntü oluştursa da minimal mutfakların ise zarif bir görüntüsü bulunmaktadır. Bu yıl trendlere giren mutfak dolabı modellerinden biri de minimal mutfak dolaplarıdır.

4.) Camlı Mutfak Dolabı Modelleri

mutfak dolabı

Camlı mutfak dolabı modelleri genelde eskiden tercih edilen mutfak dolaplarındandır. Eski zamanlarda dolabın üstünde bir tane büyük neredeyse dolabı kaplayan ama içi görünmeyen cam bulunmaktadır. Günümüzde ise mutfak dolaplarındaki camlar daha da ufak olmaya ve ana camdan ziyade üst raflardaki camlarda bulunmaktadır. Mutfak dolaplarındaki büyük camların kötü görüntüsü bir anda şık bir görüntüye dönüşmüş bulunmaktadır. Mutfak dolaplarının dokusunu hissetmek adına aşağıya yakın dolaplara cam taktırmamaya özen gösterin. Camlarınızın genellikle raf ve üst dolap modellerinde küçük küçük gerekirse pencere şeklinde olmasına dikkat edin.

Eğer mutfak dolabı seçiminde kararsız kalıyor ve iyi bir dolap arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Mutfak dolabı satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun kaliteli mutfak dolapları için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Trend Mutfak Dolabı Renkleri ve Modelleri Nelerdir? bunu inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgiyi blog sayfamızdan bulabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir